Натхненний природою: британський дизайнер та біотехнолог створив перший у світі біонічний листок-люстру

Загублений світ

Крім освітлення вона ще й очищує повітря…

Часто вчених та винахідників надихає природа та властивості деяких живих організмів. Наприклад британський дизайнер та біотехнолог Джуліан Мелчіорі створив перший у світі біонічний листок. Це невеликі скляні посудини округлої форми заповнені дрібними зеленими водоростями.

Люстра, виготовлена із таких листочків, не лише освітлює приміщення, а й очищує у ньому повітря впродовж дня. Адже водорості у процесі фотосинтезу вбирають СО2 и продукують кисень. Фактично дизайнерська новинка виконує функції кімнатної рослини. Винахідник сподівається, що його витвори сприятимуть скороченню енергоспоживання та оздоровленню планети.

Проста і водночас легка будова листка надихнула також вчених на створення самоочисної фарби. Її текстура імітує рельєф, притаманний рослині. Вони удосконалили винахід природи. Нова фарба не лише зберігає чистоту поверхні, вона ще й створює несприятливе середовище для бактерій та грибків, що скорочує рівень вмісту мікробів на 90%.

На черзі у розробників технології створення самоочисних скла та бетону. Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Дивись також:

Як не дивно, досі точаться суперечки про правильність розташування кольорів на нашому стягу.
05072025
Ця розробка може дати початок цілому поколінню гнучких гаджетів – від медичних імплантатів до роботів-трансформерів.
Мамай-гора – це не просто пагорб на березі Каховського водосховища. Це справжня скарбниця минулого, одне з найбільших поховань на Євразійському континенті, що зберігає тисячолітні таємниці скіфів.