Майже 1,5 мільйона людей світу вивчають українську мову: як війна змінила ставлення до України?

Загублений світ

Але й українці не пасуть задніх…

За даними Duolingo, безкоштовної платформи для вивчення мов, тільки за перший рік повномасштабної війни в Україні майже півтора мільйона людей у світі почали вивчати українську мову. Серед них і бельгієць Стівен, який прихищав у себе переселенку з трьома дітьми.

«Я дуже захопився вивченням української мови. Я вивчаю слова по книжках Олени Теліги, Олександра Олеся та Сергія Жадана, але у нього дуже складна українська, як для навчання. – розповідає Стівен – Також вивчаю сучасних поетів, наприклад Артем Полежака. Дуже подобається Таня Власова та Катерина Бабкіна»

Але й українці не пасуть задніх і активно опановують іноземні мови.

«Україна ніколи не мала в своєму розпорядженні п’ятимільйонну армію громадян, що вільно розмовляє однією з європейських мов. – каже економіст Михайло Кухар – Ми будемо мати покоління дітей, які ходили у європейські школи, і де кожна третє дитина розмовляє однією з європейських мов. Це фантастична конкурентна перевага і справжня євроінтеграція. Це все страшно позитивні речі, хоча ми і отримали їх через лихо, через біду, через горе»

Українці вже змінили ставлення до України у світі. Проте важливо зробити так, аби вони й надалі вважали себе громадянами нашої країни. Подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

09072025
У найближчі тижні наша планета обертатиметься помітно швидше, ніж зазвичай. 
Німецька Демократична Республіка (НДР), або Східна Німеччина, на папері була незалежною державою. Але насправді кремль почувався там абсолютним господарем.
08072025
Нагадали водіям перевіряти пасажирів перед виїздом, адже штраф можуть виписати навіть за порушення на задньому сидінні.