Нещодавні дослідження показують, що коти, які проживають поруч із людьми вже близько 10 000 років, навчилися використовувати людські емоції для досягнення власних цілей.
Одним із прикладів котячої хитрості є кіт з Одеси, який знайшов собі аж сім господинь! Він харчується в різних місцях під різними іменами: у крамниці хенд мейду його знають як Фунтика, у книгарні – як Лавчика, а в художній галереї – як Джамаля.
Кожна з годувальниць впевнена, що кіт належить саме їй, і вважає, що він приносить їм удачу. Сам же кіт не переймається конкуренцією між господинями та із задоволенням приймає частування від кожної. Єдине, що його турбує – це встигнути обійти всі місця, де на нього чекають ласощі. Після галереї, книгарні та крамниці хенд мейду кіт зазвичай забігає до фастфуду, щоб перекусити, а потім навідується до бабусі в одеському дворику.
«Коти сприймають людей як партнерів, повноправних членів своєї зграї. Однак ми можемо здаватися їм трохи дивакуватими та лінивими», - зазначила фелінологиня Катерина Кізілова.
Історія одеського кота-афериста, що живе на широку ногу, демонструє, наскільки винахідливими можуть бути ці тварини. Їхня здатність адаптуватися до людського середовища вражає, і вони не лише використовують наші емоції, але й займають важливі «посади» у суспільстві.
Одним із таких прикладів є кіт Ларрі, головний мишолов резиденції уряду Великої Британії. Цю посаду у 2011 році офіційно затвердив британський парламент! Більше про це – у проєкті у проєкті «Загублений світ»:
Loading...
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також: