Фальсифікація єгипетських мумій: кому і навіщо знадобилося створювати підробки, які до сьогодні вважалися справжніми?

Загублений світ

Цей специфічний бізнес з’явився у 19 столітті…

Поки одні захоплюються новими відкриттями вчених, які виявили у єгипетських муміях кокаїн, інші припускають, що ці мумії фальшиві, тобто не єгипетські! Адже у 19 столітті з’явився навіть специфічний бізнес – фальсифікація мумій. Музеї потребували нових експонатів, але Єгипет не міг їх забезпечити, бо всі доступні мумії вивезли звідти ще у середньовіччі. Вони вважалися чудодійними ліками, їх перетворювали на порошок і вживали, як панацею від усіх хвороб. Пропозиція не встигала за попитом. Лікування муміями визнали неефективним лише у 18 столітті.

Але в епоху Наполеона почалася справжня мумієманія. Тоді у Європі муміями та їхніми частинами торгували просто на вулиці. Словом, якби прокляття фараонів існувало насправді, то європейці вже б давно вимерли. Мумії вже не їли, але вони ставали зірками званих вечорів - їх розмотували на очах у гостей. Тому на ринку і з’явилася купа підробок. У кращому випадку це були рештки індіанців.

«Коли існує попит, звісно з’являються і підробки, - каже історик Олександр Алфьоров. – Почали продавати мумії, створені з людей, які померли в наслідок фізичної смерті, або ж в наслідок якогось вбивства. Тому на сьогоднішній день слід бути дуже обережним з цими муміями».

Так невже, єгипетські мумії, у яких знайшли кокаїн, це – підробка? І якщо це так, то скільки взагалі таких фальшивок існує насправді? Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти, з 6 лютого, щопонеділка, о 17:00 на 2+2 виходитимуть прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Новини

Всі новини
Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…
Дивитись більше