Україна славиться своєю неповторною архітектурою, але реалії війни змушують створювати нові споруди, які зводяться не вгору, а вниз, прямо під землю! Для дітей з Харкова, де постійна небезпека, було створено першу метрошколу в Україні на п'яти станціях метро. Тут облаштовані кабінети, їдальні та медпункти. Зараз у метрошколі навчається близько 2,5 тисяч учнів, а завдяки 100% звукоізоляції навчання проходить комфортно.
«На щастя, ми майже нічого не чуємо з того, що відбувається в кабінетах, і навпаки, завдяки сучасній системі звукоізоляції», - зазначила Ганна Зайкіна, начальниця відділу освітніх комунікацій департаменту освіти Харківської міської ради.
Щоб перетворити метро на освітній заклад фахівці повністю переробили систему вентиляції та опалення. Окрім класів для навчання облаштовано кімнати для ігор та кабінет-куточок психологічного розвантаження.
«Діти адаптовуються як до звичайної школи, так і до метрошколи. Вони вже полюбили це місце», - ділиться своїм досвідом Тетяна Васильченко, практичний психолог.
Для харківських школярів метрошкола, наразі, є єдиною можливістю навчатися офлайн. Навіть під час повітряних тривог діти залишаються в безпеці, а їхні батьки спокійні, оскільки метрошкола є найкращим укриттям у Харкові.
Крім метрошколи в місті вже будуються повноцінні підземні школи. В одному з віддалених районів Харкова на глибині 6 метрів побудована перша в Україні підземна школа, здатна прийняти близько 1 тисячі учнів.
Харківський міський голова Ігор Терехов зазначив, що до початку нового навчального року планується побудова ще щонайменше три таких шкіл, щоб усі діти Харкова мали змогу навчатися в безпечних та комфортних умовах.
Більше про школи під землею та про відновлення автентичного етнічного будівництва в Україні – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Читай також: