Будинки з конопель – майбутнє екологічного будівництва починається з України

Загублений світ

Українські винахідники змінюють будівельну індустрію…

Конопля віками була важливою сільськогосподарською культурою на українських землях, і з неї виготовляли безліч виробів – від тканин до мотузок і навіть лікувальних засобів. Проте у XX столітті конопля потрапила під заборону через вплив великих американських компаній, які прагнули захистити свої інтереси. Лобісти хімічної та паперової промисловості у США запустили кампанію проти конопель, представляючи їх у негативному світлі, що призвело до глобальних заборон.

Та зараз, завдяки інноваціям і екологічним трендам, конопляний бізнес починає відроджуватися. Українські підприємці та науковці активно розвивають цю галузь, усвідомлюючи її великий потенціал. З конопель можна виготовляти будівельні матеріали, екологічно чистий текстиль, біопластик і навіть компоненти для авіаційної та космічної промисловості.

«Конопля – це найкращий будівельний матеріал, який сьогодні існує в світі для того, щоб виготовляти будівельні матеріали і не тільки», - зізнався засновник будівельної компанії Максим Федорченко.

Наприклад, українець Сергій Коваленков розробив унікальний бетон на основі конопель, води та вапна. Побудовані з нього екобудинки зберігають тепло, підтримують оптимальну вологість і значно знижують витрати на комунальні послуги. Така технологія не лише екологічна, але й економічно вигідна.

«Конопляне волокно є дуже міцним. Воно за своїми властивостями подібне до скловолокна і тому його зараз розглядають як одну з головних альтернатив вуглецевим волокнам у листових матеріалах для авіакосмічної промисловості, чи міцний та легкий спортивний інвентар», - розповів директор з компанії переробки технічних конопель Андрій Микитів.

Українські виробники планують розширювати ринок не лише на внутрішньому рівні, але й завойовувати міжнародні позиції. Конопля, яка була забута через політичні та економічні «ігри», сьогодні має шанс стати однією з ключових галузей для розвитку екологічної та інноваційної економіки України.

Більше про це дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Новини

Всі новини
Проте лише семеро людей на планеті з ними можуть контактувати…
Це дозволило повернути рослину у виробництво після її заборони у 20-му ст…
Книга має вражаючі розміри – метр заввишки й 30 см завширшки…
Риби в зоні відчуження можуть досягати трьох метрів у довжину…
Дивитись більше