Без світла, газу та продовольства: як 20-тисячне місто атомників Славутич виживало в російській облозі

Загублений світ

Такі дії російської армії тоді викликало чи не найбільший шок у західних ЗМІ…

У перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну, силовики рф захопили чорнобильську атомну електростанцію. Вони 45 діб нікого не випускали і не впускали на атомний об’єкт. Працівники опинилися не лише у пастці, але і повинні були працювати цілодобово, бо ніхто змінити їх не міг. Поки атомники робили все можливе і неможливий аби не допустити другої чорнобильської катастрофи, їхні жінки, діти та батьки ледь виживали у сусідньому Славутичу.

«Припинилося постачання продуктів з Чернігова та Києва. Тобто, дружині треба вийти десь там на вулицю, розпалити вогнище, щось зготувати і це з двома маленьким дітками», - згадує начальник зміни електроцеху ЧАЕС Олексій Шелестій.

Чи не найбільший шок тоді у західних ЗМІ викликало те, що росіяни залишили 20 тисячне місто-супутник ЧАЕС взимку без газу, світла та харчів. Славутич опинився на межі голоду, однак на допомогу містянам прийшли жителі навколишніх сіл. У найтяжчій момент вони ділилися останнім.

«Ми знайшли зерно. Це було десь біля десяти тон. Його привозили, мололи у відновленому млині і доставляли до Славутича», - згадує часи російської облоги староста Мньовського старостинського округу Наталія Музика.

І містяни і атомники безмежно вдячні незнайомим небайдужим людям, які не дивлячись на своє скрутне становище, знайшли можливість їм допомогти:

«Приїжджала машина з картоплею, молоком, грибами. Шикувалася черга десь людей на 200. Дуже велика подяка і шана селянам, які нас підтримували», - каже атомник Олексій Шелестій, дружина якого опинилася у російській облозі у місті Славутич.

Але навіщо російська армія взяла в жорстку облогу місто, і до чого тут гібридна війна? Про це – дивись у проєкті «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Читайте також:

Дивись прем'єру проєкту «Загублений світ» щопонеділка о 17:00 на 2+2!

Новини

Всі новини
Рф ще й щільно обстрілювала затоплені території, аби завадити евакуації...
Навіть перед лицем смертельної небезпеки, гумор став…
Дивитись більше