Україна зазнає важких випробувань через війну, розпочату росією. Міста руйнуються, жертвами агресії стають як військові, так і мирні мешканці. Проте, навіть у цей важкий час, влада вже зараз зосереджується на майбутньому, розробляючи проекти повоєнної відбудови.
Архітектори шукають способи ефективної та швидкої віднови міст, використовуючи передові технології. Одним з прикладів є метод будівництва, за якого у Китаї з'явився десятиповерховий будинок всього за 29 годин. Це стало можливо завдяки модульному підходу, де окремі блоки будівель заздалегідь виготовляються на заводі та потім збираються на місці за допомогою болтів. Такий метод дозволяє швидко відновлювати житлові будівлі, забезпечуючи їхню функціональність.
«Це як Lego, - кажуть творці будинку – Головна ідея полягає в тому, щоб взяти групу цих модулів, завбільшки з контейнер, на будівельний майданчик і складати їх на місці, закріпивши болтами. Потім вони підключаються до електрики та води і готові до використання».
Станіслав Дьомін, архітектор-урбаніст, який працює над проектами відновлення для України, зауважує, що потреби суспільства постійно змінюються, тому і підходи до відбудови мають відповідати новим реаліям:
«Навіщо відбудовувати те, що сьогодні вже для нас не є актуальним, як було 10-20 років тому? Все змінюється – економіка, суспільство, запити».
Використання сучасних технологій дозволить не лише швидко відновити міста, але й зробити їх більш адаптованими до потреб сучасного життя. Більше подробиць дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Багатоповерхівки стануть ракетостійкими: сучасне житло в Україні будуватимуть за новими нормами
- Ризикуючи життям, мешканці Іванкова на Київщині під час окупації врятували безцінні картини Марії Примаченко
- Економічне диво Південної Кореї: як країна за одне покоління вирішила проблему бідності і занепаду після Другої світової?