У самому серці Тернопільської області, у містечку Вишнівець, приховано справжній скарб – палац родини Вишневецьких, який ще часто називають «українським Версалем» - аналогом королівської резиденції Франції. Але чому, і завдяки кому маєток здобув таку славу?
Все через зовнішній вигляд будинку та його особливу дзеркальну залу, яку господар палацу Міхал Сервацій Вишневецький побудував для своєї третьої дружини Текли Радзивіл, в надії, що вона зможе подарувати йому спадкоємця.
«Це був дуже розкішний палац. Там всередині навіть була дзеркальна зала, яку Міхал Сервацій наказав спроектувати як точну копію дзеркальної зали у французькому Версалі. Це одна із найкрутіших кімнат палацу у місті Вишнівці. Її навіть, так само, як і дзеркальну залу у Версалі, відвідували королівські особи», - розповів дослідник історії Акім Галімов.
Однак історія цього палацу – це не лише розкіш і блиск. Вона є своєрідним ланцюгом величної доби, коли різні імперії боролися за владу та вплив. Його історія надає розуміння того, як великі події формували нашу самобутню українську ідентичність. Адже саме Вешнівецьки – та родина, яка дала нам засновника традицій першої Запорізької Січі – Дмитра «Байди» Вишневецького.
Зараз, коли дерева, що прикрашають дорогу до палацу, розквітають, а старовинні стіни та вежі зберігають пам'ять минулих епох, ми маємо неповторну можливість подивитися, як колись виглядав «український Версаль». Проєкт «Українські палаци. Золота доба» дозволяє нам зануритися в історію цього чарівного місця, розкриваючи всі його таємниці та велич.
Читай також:
- Загадкові історії замку Любомирських і палацу Терещенків – у проєкті «Українські палаци. Золота доба»
- Зрадив Мазепу і прирік Україну на 300-річне існування в Російській імперії: таємниця родового прокляття Ґалаґанів
- На Чернігівщині досі є палац козацького роду, засновник якого зрадив Івана Мазепу у битві із московським царем