У палаці на Житомирщині в XX столітті мешкала родина, якій належав другий за розміром у світі діамант

Українські палаци. Золота доба

Це була одна з найбагатших родин XX століття в Україні…

Вони мали віллу в Ніцці, особняки в Києві, їздили на СПА-процедури до Німеччини, на екскурсії до Лондона і за випічкою до Франції, але свої родинні маєтки будували на Житомирщині. Мова йде про одну з найбагатших родин XX століття в Україні – родину Терещенків. Вони були цукрозаводчиками, відомими на весь світ.

Основний їх палац знаходився у селі Дениші на Житомирщині, який побудували у 1913-1914 роках. Його звели за останнім словом техніки, зробили всередині найновіші на той час системи водопроводу, каналізації, електропостачання та багато чого іншого.

«Це була вишукана споруда з багатьма терасами з усіх боків, в якій було 49 кімнат та неймовірної краси парк навколо. 100 років тому маєток в Денишах виглядав немов вілла з берегів італійського озера. Але сьогодні це лише руїни», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

Терещенки вклали у будівництво палацу 312 000 рублів сріблом. На той час це була захмарна сума, адже звичайний робочий отримував приблизно 20 рублів на місяць. Історії про їхні багатства виникли не на порожньому місці.

«У 1984 році на аукціоні Крстіс було виставлено діамант Терещенків, другий за розміром у світі. Його придбав торговець коштовностями з Лівану за 4,6 мільйона доларів, на той час – рекордна сума будь-коли заплачена за діамант на аукціонах», - розповів Акім Галімов.

Подробиці – в проєкті «Українські палаци. Золота доба» просто зараз:

Читай також:

22052025
Пів мільярда років тому на Землі панували зовсім інші форми життя
Після повномасштабного вторгнення росії, питання ядерного потенціалу України знову набуло актуальності.
Ізраїль Рухомовський був непересічною особистістю – талановитим майстром-самоуком. 
У 1947 році, неподалік від Єрусалима, на північно-західному узбережжі Мертвого моря, сталося відкриття, яке назавжди змінило наше розуміння історії та релігії.