Українські підлітки опиняються в епіцентрі інформаційної війни, яку розв’язала росія. ФСБ розробила цілу низку хитрих схем, щоб залучити молодь до своїх брудних справ. І найстрашніше те, що наші діти часто навіть не здогадуються, як ними маніпулюють.
Перший і найпоширеніший метод – фінансова мотивація. Підліткам пропонують легкі гроші за виконання простих завдань. Здавалося б, що тут складного? Але насправді за цими завданнями можуть ховатися серйозні злочини.
Другий метод – маніпуляція через соцмережі. Фейкові акаунти, флешмоби, челенджі – все це використовується для того, щоб залучити підлітків до небезпечних ігор.
«Створюються фейкові акаунти, які нібито можуть імітувати сторінки, наприклад, популярних блогерів чи лідерів думок серед молоді. Через них вже поширюються оці челенджі та флешмоби, які насправді мають диверсійний характер», - пояснює експерт з комунікацій, інформаційних операцій Ален Бобров.
Третій метод – квест-ігри. Підліткам пропонують взяти участь у захопливих квестах, за виконання яких вони отримують бали та призи. Але насправді ці квести можуть бути пов’язані зі збором розвідданих або навіть диверсійною діяльністю.
Четвертий метод – апеляція до патріотичних почуттів, коли агенти рф залучають підлітків до нібито благородних справ.
«Зловмисники представляються представниками українських спецслужб чи волонтерських організацій, які нібито збирають інформацію для допомоги армії», - зазначає Ален Бобров.
П’ятий метод – залякування і шантаж. Якщо підліток відмовляється співпрацювати, його можуть залякати або шантажувати.
«Зловмисники використовують психологічні особливості підліткового віку, наприклад, прагнення до пригод, бажання заробити кишенькових грошей, допитливість. Підлітки самі часто не усвідомлюють реальних наслідків своїх дій та безпосередньо кримінальної відповідальності за ці дії», - попереджає експерт.
Яке ж покарання передбачено законом, розповіли в проєкті «Україна сьогодні»:
Читай також: