Знак чи збіг обставин? Хрест Софії Київської впав за 40 днів до повномасштабного вторгнення росії

Справжня історія

Багато хто сприйняв цю подію як передвісник біди…

За 40 днів до повномасштабного вторгнення росії в Україну частина хреста із собору Софії Київської впала під впливом сильного вітру. Багато хто сприйняв цю подію як передвісник біди, а серія подальших містичних збігів лише зміцнила це відчуття.

У січні 2024 року в Києві трапилась подія, яку деякі українці сприйняли як тривожний знак. На соборі Софії Київської сильний вітер зламав і повалив фрагмент хреста, виготовленого ще в радянські часи. Заступник генерального директора заповідника «Софія Київська» В’ячеслав Корнієнко пояснює, що метал хреста через технологічні недоліки та корозію вже давно був у поганому стані.

«Цей хрест розсипався на шматки, і коли його аналізували, стало зрозуміло, що й інші хрести на куполах у незадовільному стані. Однак після падіння хрест одразу не замінили, і купол стояв порожнім», — пояснив Корнієнко.

Невдовзі, з початком повномасштабного вторгнення, прийняли рішення встановити тимчасовий хрест із трапезної церкви, що на той час знаходився на реставрації. І ось тут починаються неймовірні збіги. За словами Корнієнка, саме після встановлення цього хреста наступ ворожих військ на Київ зупинився.

«Після того, як ми поставили тимчасовий хрест, орда, яка сунула на Київ, уже не змогла продовжувати рух у цьому напрямку», — розповів Корнієнко.

Пізніше меценати виготовили постійний хрест саме для Софії Київської, і, як зазначає Корнієнко, наступного дня після його встановлення ЗСУ звільнили Херсон.

Чи можна ці події вважати лише випадковістю? Чи це дійсно загадковий знак від історичного серця Києва? Відповідь на ці питання залишається відкритою, але містична історія хреста Софії Київської вже набула особливого символізму серед українців.

Більше цікавих подробиць про національний заповідник Софія Київська та його історію дивись у відео дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:

Читай також:

Новини

Всі новини
Це нещастя сталося в 1943-44 роках, але досі залишається однією з найбільш болючих тем…
Це було колективне рішення радянської влади, а не «подарунок»…
Дивитись більше