Знахідки скіфських артефактів, зокрема на Черкащині, допомагають відтворити картину життя цього народу та краще зрозуміти, як їхня культура інтегрувалася у майбутні етноси. Скіфи – один із найзагадковіших народів, що колись населяли територію сучасної України. Проте, ці могутні господарі степів, поступово зникли з історичної арени. Але як так вийшло, що про них залишилися хіба що спогади?
Зникнення скіфів почалося з приходом сарматів у III-II століттях до н.е. Вони несли із собою не лише нову культуру, а й зброю.
«Сармати почали витісняти скіфів, захоплюючи їхні землі. Частина скіфів змушена була переселитися до Криму. Ті, хто залишився, переважно асимілювалися із сарматами, поступово втрачаючи власну ідентичність», - розповів дослідник історії Акім Галімов.
А археолог Олександр Могилов зазначає, що на межі переходу від скіфського до протослов’янського світу відбувалися масштабні зміни в матеріальній культурі та поховальному обряді.
«Це маркує значні етнічні зрушення», - каже Олександр Могилов.
Хоча скіфи зникли як окрема етнічна група, деякі їхні культурні елементи перейшли до наступних народів.
«Зарубинецька спільнота, з якої безпосередньо виходять слов'янські культури, різнилася зі скіфською культурою суттєво, але окремі етнічні складові все ж продовжували жити в наступні часи», - каже Олександр Могилов.
Більше цікавого про скіфів дивись у відео дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:
Читай також: