Росіяни вивезли історичні документи і артефакти з Херсона: що вони намагалися приховати?

Справжня історія

Росіяни виділили сотні фур для цього…

У листопаді 2022 року російські війська поспішно відступали з Херсона. У цей хаотичний момент вони залишили багато техніки, але не забули про історичні документи. Росіяни виділили сотні фур, щоб вивезти унікальні артефакти з Херсонського краєзнавчого музею і державного архіву Херсона.

Докторка історичних наук Галина Турченко зазначила, що окупанти знищують українські підручники історії на захоплених територіях. Вони вбачають у них загрозу своєму режиму. Це є свідченням важливості історичної пам'яті та її збереження.

«Український південь має глибоке історичне коріння. Вже в VI столітті до нашої ери тут оселялися греки. Руїни грецької колонії Ольвія, що знаходяться в сучасній Миколаївській області, є найстарішим місцем розкопок в Україні. Ці розкопки тривають вже 120 років. Саме неподалік Ольвії було знайдено відому античну реліквію - скульптуру Ліокса. За однією з версій, ця скульптура зображає представницю легендарного племені войовничих амазонок. На жаль, цю скульптуру викрали росіяни під час окупації Херсона», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

В Одеській області існувала інша антична грецька колонія – Тіра. Вона розташована неподалік Акерманської фортеці у Білгород-Дністровському. Археологічні знахідки свідчать, що мешканці Тіри були дуже схожі на сучасних українців. Вони вирощували пшеницю і просо, що допомагало їм розвивати економіку.

Античні знахідки є і на території сучасної Одеси. Розкопки проводилися в самому центрі міста, на Приморському бульварі. Це свідчить, що навіть у давні часи ця територія була заселеною.

Отже, російський відступ з Херсона супроводжувався не лише військовими втратами, але й культурними крадіжками. Ці дії є частиною ширшої стратегії знищення української історичної пам'яті.

Більше подробиць у проєкті «Справжня історія Півдня»:

Читай також:

Новини

Всі новини
І це в той час, як мощі Інгігерди спочивають в саркофазі в Софії Київській…
Дивитись більше