Перша монета Московії мала напис ординською мовою: історія походження російського слова «деньги»

Справжня історія

Московія розвивалася в межах ізольованої політичної та економічної системи…

Нещодавно ми розповідали вам про походження слова «гроші», яке використовується в українській мові. Тепер з’ясуємо, звідки походить російська назва «деньги».

Україна здавна була частиною європейської грошової системи. Ще з XIII-XIV століть наші землі активно інтегрувалися в європейський ринок. На українських територіях вільно ходили популярні монети Західної Європи. У свою чергу, Московія розвивалася в межах ізольованої політичної та економічної системи, успадкованої від Золотої Орди.

Як пояснює доктор історичних наук і старший зберігач музейної колекції Національного банку України Андрій Бойко-Гагарін , етимологія слова «деньги» походить від ординської валюти «данг» або «теньга».

«Цікаво, що перша московська монета носила назву «Московська деньга» і мала напис ординською мовою. Це ще раз підтверджує глибокий вплив Золотої Орди на формування московської грошової системи», — зазначає Андрій Бойко-Гагарін.

Водночас слово «гроші» в українській мові прийшло із Заходу, зокрема з Богемії.

«Ця мовна різниця — не просто про слова, а про різні цивілізаційні шляхи. Україна орієнтувалася на Європу, а Московія — на Орду», — каже дослідник історії Акім Галімов.

Цікаво що у російської «копійки» також є своя історія. Більше про неї розповів дослідник історії Акім Галімов:

Читай також:

Новини

Всі новини
Московія розвивалася в межах ізольованої політичної та економічної системи…
Історія грошей Києва, який був у середні віки величезним фінансовим центром…
Нацбанк України виступив з ініціативою замінити назву «копійка» на «шаг»…
Дивитись більше