До анексії росією, Крим був відомий як туристичний рай з багатою історичною спадщиною. Безліч унікальних пам'яток вражали відвідувачів, але мало хто знає, що до 1954 року туристична галузь Криму майже не існувала, а історичні пам’ятки залишалися в занепаді.
Зі слів Олександра Джанова, старшого наукового співробітника національного заповідника «Софія Київська», після приєднання Криму до УРСР у 1954 році, українські архітектори та реставратори почали активно займатися збереженням культурної спадщини.
«До цього реставрація в Криму практично не проводилася. Все почало змінюватися лише після того, як до Криму приїхали фахівці з Києва», – розповідає Джанов.
У 1954-1955 роках українські архітектори почали масштабні обстеження історичних пам'яток Криму. Вони робили детальні замальовки та креслення об'єктів, фіксували кольорову гаму та особливості кожної деталі. За допомогою цих документів можна було не тільки відновити первісний вигляд пам'яток, але й провести їх якісну реставрацію.
Однією з головних пам'яток, якою займалися українські фахівці, став Бахчисарайський палац.
«Це єдиний у світі збережений зразок палацової архітектури кримських татар. Палац, побудований у XVI столітті, був резиденцією кримських ханів, які керували своїм ханством до його ліквідації росією наприкінці XVIII століття», - розповів дослідник історії Акім Галімов.
Більше про те, як Україна відновлювала Крим після радянського союзу, дивись у відео просто зараз:
Читай також: