Як відпочивати на водоймах без загрози для життя

Спецкор

Все про безпечний літній відпочинок розкаже Спецкор на 2+2.

Майже півтисячі смертей сталося на водоймах країни від початку року. Попри постійну профілактику, інструктажі та рейди серед відпочивальників - рятувальники стверджують: трагічна статистика вже перевершила минулорічну кількість загиблих на воді. І це при тому, що початок купального сезону тільки набирає обертів.

Дніпропетровщина, у селищі Ракшівка жінка раптово зникла під водою. Водолази знайшли її тіло вже згодом. Інший випадок, тепер вже у селі Сотницьке: чоловік просто пірнув, та більше його не бачили. А це вже Київ, Поштова площа. Двоє п’яних вирішили охолодились. На щастя, свідки вчасно помітили гуляк – їх витягли живими. І це лише кілька випадків за минулу добу.

Коли на дворі спека, можливість втопитися нікого не лякає. На морі чи біля річки, на пляжах відпочивальники поводяться однаково – розпивають спиртні напої, порушують правила поведінки та відмовляються залишити пляж. Ці найпоширеніші порушення призводять до лиха, тому рятувальникам доводиться частіше пильнувати за дорослими, а не дітьми.

Львівська лікарня зобов’язана виплатити півмільйона за смерть пацієнта

Якщо ж побачили потенційного, потопельника викликайте рятівників і швидку. Далі, якщо все ж таки зважились витягати самотужки, запам’ятайте головне правило: підпливати ззаду і непомітно, бо той, хто тоне, потягне і вас з собою.

Купатися слід тільки під наглядом рятувальників або ж тверезих друзів, бо той, хто тоне, може не встигнути навіть крикнути.

З огляду на трагічну статистику, рятувальник знову збираються у рейди по пляжах, нагадувати про безпеку. Чи допоможе, буде видно з нових зведень надзвичайників.

Більше правил безпечного відпочинку біля водойм розкаже Спецкор на 2+2. 

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?