Вікторія – мати-одиначка, виховує 13-річну доньку і каже: її заробітку, як би вона не старалася, на закупи в українських магазинах критично не вистачає. Саме це і змусило її піти на шопінг в інтернет.
Вона вже добре орієнтується на іноземних сайтах. Каже: вони аналогічні нашим магазинам, тільки ціни геть інші. Аби зекономити, купувати Віка радить на розпродажах. Деякі сайти навіть пропонують безкоштовну доставку, але за умови замовлення на певну суму. Тоді Віка об'єднується з подругами.
Але тут економії української родини позаздрили у Міністерстві фінансів, і підозріло до неї придивилися депутати. Вже в першому читанні ухвалили законопроект, який зніматиме податки із іноземних посилок, вартість яких перевищує 100 євро.
Законопроект спочатку з'явився як ресурсний під бюджет. Якщо залишиться незмінною кількість, ця норма може бути загалом по всій країні від 800 млн грн до мільярда.
Чорна п’ятниця: що українцям вигідно купувати за кордоном
Поповнити бюджет на мільярд гривень пропонують за рахунок міжнародних відправлень. Тобто, якщо сьогодні максимальна сума вашого доставлення може бути 150 євро, то з липня наступного року ліміт зменшиться на третину. І всі посилки понад 100 євро підлягатимуть оподаткуванню у 30 відсотків. Але розмитнити треба буде лише ту частину, що перевищує ліміт. У такий спосіб, кажуть у міністерстві, планують боротися із контрабандою.
Та в усій цій історії для звичайних споживачів є принаймні один позитивний момент. Пам'ятаєте ту норму закону, яка мала би обмежувати нас із вами до 3 посилок на місяць, принаймні тих, що не підлягають оподаткуванню? Так от, за новим законом ця норма все ж таки скасовується. Але і сам законопроект ще має підтримати Верховна Рада.
Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.