В Україні вперше судяться через псевдонауку

Спецкор

Науковець ти чи імітатор – тепер можна довести у суді! Як, розкаже Спецкор на 2+2.

Унікальний випадок трапився в Україні. Декан факультету інформаційних технологій київського національного університету подав позов на колегу за образу честі, гідності та ділової репутації. І Печерський суд оголосив вирок. Та такий, що вчена спільнота тепер геть розгублена.

Це книжка авторства доктора технічних наук Юрія Теслі. В ній чоловік викладає власне бачення фізики – так звану теорію несилової взаємодії. Його твердження викликали відверте і неприховане обурення в українських науковців.

"На жаль, у нас в Київському університеті декан факультету – псевдонауковець, який вчить студентів невідомо чому", – переконана кандидат фізико-математичних наук Ірина Єгорченко.

Таку заяву науковець Ірина Єгорченко зробила ще в листопаді 2016 року. Тесля тоді образився й подав на колегу позов до суду. Вимагав, аби його у судовому порядку визнали науковцем та примусили іншого вченого спростувати образливі слова. І ось днями українська Феміда оголосила свій вирок. Суд визнав недостовірною інформацію, що пан Тесля – псевдонауковець.

Це український фізик, Сергій Шарапов. Вчені всього світу посилаються на статті нашого науковця. Його цитують нобелівські лауреати. Пан Сергій та інші його колеги дослідили працю Юрія Теслі. Висновок фахівців прямо-протилежний суддівському вердикту!

6 шокуючих наукових експериментів

Не менш гучний скандал спалахнув й поміж європейських науковців. Троє поважних вчених під вигаданими іменами цілий рік писали про неіснуючі дослідження в різних соціальних галузях. І все заради того, аби викрити псевдонауку. Їх публікували в престижних журналах.
Автори переконані: проект себе виправдав. Ризиковані дослідження, і тепер це очевидно й доведено, негативно впливають на освіту та культуру.  

В Україні добре пам'ятають ще одну приголомшливу історію – з Андрієм Слюсарчуком. Сам себе він називав Доктор Пі. Робив операції на головному мозку, не маючи на те відповідної медичної освіти. В підсумку, потрапив за ґрати через вбивство та ще багато інших жахіть. За словами фахівців, нинішнє рішення Печерського суду дозволить і Слюсарчуку, й таким, як він, вимагати виправдання, ба більше, наукового визнання.

Чим керувався суд й до кого дослухався, коли ухвалював своє рішення, залишається таємницею.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 




Новини

Всі новини
18072022
Спецкор
Нині в Україні працюють організації, де можна пройти тестування зі знання української мови…
24022022
Спецкор
Скільки потрібно коштів на такий альтернативний вид обігріву…
24022022
Спецкор
Головне правило – не панікувати, адже саме на паніку й розраховують наші вороги…
23022022
Спецкор
У столиці опублікували брошури для мешканців з покроковим планом дій…
23022022
Спецкор
Під час спеціального випуску журналісти повідомлятимуть найактуальнішу хроніку подій...
22022022
Спецкор
Раніше загарбники створювала провокації виключно катерами та кораблями ФСБ…
Дивитись більше