У Дніпрі оформлення готелю спричинило скандал

Спецкор

Інститут національної пам'яті погрожує зверненням до Генпрокуратури, активісти – блокадою закладу. Вимагають від готелю негайно прибрати всі нагадування про комуністичний режим.

Ленін, Сталін і Карл Маркс, Ленін із чаєм, Ленін із Крупською та дітлахами. І навіть реєстрація малюка – під бюстом Ілліча. Тут більше сотні картин, є навіть велетенські. Найстаршій – вісімдесят років. Радянські символи тут чи не на кожному кроці. Картини – на обох поверхах готелю, лише номери соцреалізм обійшов.

Увагу на комуністично-мистецької спадщини звернули активісти, які обурилися побаченим і викликали до готелю поліцію. Поліція скарги зібрала, проте картини наразі лишила на місці.

Це не реклама комуністичного режиму, а експозиція приватної колекції соцреалізму, виправдовуються у готелі. Кажуть, картини – родзинка закладу, висять тут вже вісімнадцять років, від самого початку роботи.

Мистецтво чи пропаганда – вирішувати треба окремо по кожному полотну, кажуть мистецтвознавці. Вони визнають: у роботах того часу є справжні шедеври, бо навіть видатні художники мусили підкорятися режиму, інакше лишилися б без роботи.

2 мільйони 300 тисяч гривень штрафів за місяць роботи приладів "Трукам" 

В Інституті національної пам’яті кажуть: не лише за мораллю, а й за законом мали прибрати Леніна і Сталіна ще три роки тому. Відтоді символіка комуністичного режиму в Україні під забороною, окрім музеїв. Аби декомунізувати готель, в Інституті готові навіть звернутися до Генпрокуратури. 

Та після пережитого підприємці вже самі познімали усіх вождів. А з ними і Карла Маркса – про всяк випадок.

Яка доля чекає на картини далі – поки невідомо. Тим часом, кажуть експерти, на соцреалізм нині неабиякий попит серед іноземців, особливо за такими творами полюють китайці.

В Україні ж прихильникам такого декору нагадують про кримінальну відповідальність і закликають до здорового глузду. У Німеччині жодна установа не повісила б у холі портрет Гітлера, нехай навіть пензля найвідомішого митця. 

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?