Слідство розсекретило результати експертизи міномета "Молот"

Спецкор

За останні роки міномет "Молот" не один раз вибухав і ставав причиною трагедії. Чому – з’ясовував Спецкор на 2+2.

Вибухові міномети "Молот" кілька місяців прискіпливо досліджували експерти. Балістична, трасологічна, вибухотехнічна експертизи доводять: у стволі міномета опинилися дві міни, які зрештою і вибухнули. Експерти підтвердили, що українська розробка має проблеми з надійністю запобіжника подвійного заряджання та пускового механізму.

До технічних проблем додалися грубі порушення правил безпеки на військовому полігоні. На цих позиціях міномети мали б стояти на глибині 2 метри, насправді ж глибина була 50 см. Вогневі точки мінометних розрахунків були катастрофічно близько один від одного. Спостережний пункт та машина із боєприпасами стояли в небезпечній близькості, заявляють слідчі. В результаті – троє загиблих і дев’ятеро поранених на Рівненському полігоні.

Чому міномет Молот вибухає вже не вперше?

За три останні роки в українських підрозділах міномети вибухали 13 разів. "Молот" назбирав вже 9 випадків і забрав із собою більш як десять людських життів. Лише два дні тому у зоні бойових дій на Донбасі міномет, що вибухнув, поранив трьох українських військових.

Українська розробка була створена лише за кілька місяців і потрапила на передову 2016-го. Вже тоді військові нарікали: міномет треба допрацьовувати. Проте військово-судові експерти заспокоюють: метал "Молота" надійний. Проблеми з окремими вузлами зброї, які треба вдосконалювати. Втім, воювати будуть з тим, що є.

Генпрокурор та парламентський комітет закликають терміново розпочати повну ревізію всіх мінометів "Молот", які є на озброєнні в українському війську. Від виробників вимагатимуть модернізації та якісного гарантійного обслуговування зброї. Організаторам військових стрільб загрожують роки в’язниці за службову недбалість.  

Вже багато років українська земля здригається від звуків вибухів...
18042025
Сьогодення вражає: майбутнє, яке ще вчора здавалося фантастикою, уже проростає у лабораторіях світу…