Перевірка на чесність: чому українські компанії користуються послугами поліграфологів

Спецкор

Чим це викликано і чи законно, з’ясував Спецкор на 2+2.

Тепер на слово мало хто вірить, особливо, якщо посада чиновницька чи грошовита. Так, Міноборони хоче придбати два поліграфа і за це готові викласти кругленьку суму. Така практика дуже популярна у банках. Усе частіше користуються послугами поліграфологів і приватні компанії.

Прицільне око відеокамери, десятки дротів та суцільна тиша в кімнаті. Поліграфолог готує апарат до роботи. Банки, правоохоронні структури, а тепер дедалі частіше великі державні та навіть дрібні приватні компанії вдаються до перевірки на чесність своїх працівників. Найбільш поширене тестування – кадрове, при прийомі на роботу.

Свого часу колишній директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко проходила детектор. Відстоювала чесне ім’я свого відділу. Її звинувачували в тому, що департамент звільняв від люстрації чиновників. Все виявилося неправдою і поліграф це підтвердив.  

Як медичні заклади крадуть гроші у поранених бійців АТО

Але правду за Тетяною підтвердив не тільки прилад, а ціле поліцейське розслідування. Обдурити прилад кажуть фахівці, неможливо, а от поліграфолога – шанси є

До перевірки на поліграфі не допускаються люди із хворою психікою, та особи, які навмисно вживали спеціальні медпрепарати. Професіонал такі маніпуляції побачить. 2-3 години – час, за який перевіряють людину. Ставити особисті питання інтимного чи релігійного характеру категорично заборонено.

Втім, з’ясувати, який у людини характер, ніхто не заборонить. Хіба відмовитесь дати відповідь, але й тут досвідчений поліграфолог усе побачить.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 



Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?
10052025
Мережа цього тижня знову показала свій талант поєднувати абсурд із глобальними темами — і, як завжди, викликала бурю емоцій...