Натовп із криками суне до урядового кварталу, але поліції на диво дуже мало, поряд лише дівчина з гучномовцем, яка просить усіх заспокоїтися.
Далі стають речі зовсім несподівані: найагресивніші пікетувальники намагаються прорвати кордон, і, на диво, їх ніхто не зупиняє. Правоохоронці їх пропускають, щоб вже потім затримати. Усе, найагресивніші вже відрізані.
Поліція продовжує використовувати новітню методику. Пікетників розділяють на кілька невеликих груп, тоді войовничий запал натовпу потроху згасає. Якщо ж натовп буде дуже великий, поліція використовуватиме спецавтомобілі. Мітингарів просто відтіснятимуть машинами.
На Львівщині старшина довів солдата до інвалідності
За навчаннями уважно стежать керівництво Міністерства внутрішніх справ та європейські консультанти. Останні роботою української поліції задоволені.
"Був елемент розділення натовпу, а також витіснення натовпу, отже, ми чітко бачимо рух до скандинавського методу охорони громадського порядку", – переконаний Уло Мела, представник консультативної місії ЄС.
Скандинавський варіант дієвий, переконують у поліції. Його прийоми вже застосовували під час футбольних матчів.
До масових заходів у Києві поліція готується вже цього тижня. Хресним ходом середмістям збираються пройти до 10 тисяч вірян. Правоохоронці обіцяють не застосовувати до них жодних методів, а хуліганів, якщо такі з’являться, ділити на групи та пакувати у спецмашини.
Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.