На Тернопільщині скажені борсуки нападають на худобу

Спецкор

Що сталося з нападниками і звідки у борсуків взявся сказ – дивіться у сюжеті Спецкору на 2+2!

Скажені борсуки лякають людей на Тернопільщині. Битва точилась на пасовищі, де мати-борсучиха із виводком напала на череду корів. Борсук вчепився у горлянку корові, яка йшла попереду стада, череда одразу кинулась навтьоки. Борсучиху корови просто затоптали, а от її виводок встиг втекти до лісу.

У селі бійка тварин одразу обросла чутками: люди заговорили про гієну, яка відгризає коровам голови.

На Тернопільщині масово отруїли худобу

Коли ж виявилось, що борсучиха скажена, селяни почали вимагати розправи над усім виводком. Аби знайти втікачів, мисливці з лісниками організували пошуки у ближньому лісі. Насамперед, шукають борсукові поселення. Кілька нір уже виявили, біля них – свіжі сліди. Позбуватися від скажених тварин планують методом викурювання чи відлову.

Недалеко від цих нір – лисячі. Фахівці припускають, що саме вони заразили борсуків сказом, бо зі скаженими борсуками тут зустрічаються уперше. Тому як боротися з ними, ще вирішуватимуть.

Тим часом, корови із потерпілої череди вже отримали щеплення проти сказу. Та селяни все одно  бояться виганяти корів у череду, бо знають про скажених борсуків, які будь-якої миті можуть опинитися на пасовищі.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 




Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?