Ловись, рибко, велика й маленька, а особливо в нерест! Рибоохоронний патруль продовжує шукати браконьєрів, а ті наче показилися й уже не те, що з вудками сідають, а сітки кидають. Щоправда, за виловом приходять зазвичай уночі.
Близько одинадцятої вечора, рибоохоронний патруль виходить на полювання Кременчуцьким водосховищем, на тихому ходу і геть без світла, роздивляються берег крізь тепловізори.
Те, що промисел тут процвітає, видно відразу: кожні кількасот метрів довжелезні сітки, у яких застрягає риба. Травмована риба у воді вже не виживає, і така моторошна картина кожні кілька метрів. Серед розставлених неводів є геть занедбані, про них вже забули, а вони і далі вбивають рибу, яка помирає і гниє там.
Чому винних у трагедії на Грибовицькому звалищі досі не покарано?
Самі ж браконьєри зустрічаються тут навіть удень. Інспектори часто зустрічають компанії нібито відпочивальників, які виставляють безліч вудок у самий нерест. Деякі порушники просто ламають дурня, якщо заскочити на гарячому, мовляв, про заборону нічого не чули.
Тих, хто порушив нерестову заборону вперше, інспектори попереджають усно, інших доводиться карати штрафами. Загальний штраф – 340 гривень, а ще браконьєри мусять сплатити за кожен вид поштучно. Так, наприклад, за судака на території Кременчуцького водосховища доведеться викласти 903 гривні, за одного карася – 30 гривень.
І хоч збиток, завданий природі, колосальний, у рибоохороні дивуються, чому законодавчо не збільшать відповідальність за незаконний вилов риби. Кажуть, якщо цього не зробити вже сьогодні, з такими браконьєрськими темпами риба в українських водоймах просто зникне, як вид.
Найактуальніші новини з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.