В столичний рибоохоронний патруль узяли на роботу кішку. Вона вже отримала власний шеврон. Службове посвідчення ще виготовляється. Кілька тижнів тварина проходила стажування в теплому офісі, сьогодні ж вирушила на кригу Київського моря ловити браконьєрів.
Котячий робочий день у Асі розпочинається так, як і в людей – від самого ранку. Спочатку хвостата ревізорка працює в офісі.
"Отримує інформацію щодо встановлення сіток та інтуїтивно нам підказує, де краще працювати. Позитивно впливає на емоційний стан кожного інспектора", – розповідає Володимир Мухін, керівник київського рибоохоронного патруля.
До Володимира Ася потрапила чотири роки тому зовсім випадково.
На харківському авіаційному заводі живе місцевий ХатікоРобота для котів у світі – не дивина. У Великобританії котів офіційно беруть у штат з 19 сторіччя, спочатку як мишоловів, а потім і як гарних психологів. В Україні це теж стає звичайною справою. Чотиримісячна донька Асі Лізка вже працює у Чернівцях. У Міністерстві закордонних справ працює кіт Амбасадор, який представляє котячі інтереси на міжнародній арені, захищає від русощурів та сприяє виходу українського молока на світові ринки. На Хмельниччині є кіт, який працює бібліотекарем вже понад десять років.
Інтерв'ю з новою співробітницею київського рибоохоронного патруля дивіться у сюжеті!