У часи війни інформаційно-психологічні операції (ІПСО) грають важливу роль, адже впливають на настрої людей – як звичайних цивільних, так і військових. Знання методів пропаганди противника, а також системи організації військ, які впливають на інформаційний простір - успіх. І цим може похизуватися Україна, яка продовжує захищати свій суверенітет та цілісність від російських окупантів.
Навесні 2022 року українські захисники взяли у полон підполковника російської окупаційної армії Олександра Олеговича Кошеля. Але згодом з’ясувалося, що він насправді – начальник відділення інформаційного протиборства та оперативного маскування 58-ї армії південного воєнного округу збройних сил рф. Полонений рф надав цінні свідчення щодо сучасної системи організації російських військ іпсо.
Однією з ключових розкритих деталей є існування 12-го управління в структурі Генерального штабу Збройних сил російської федерації. Це управління займається проведенням спеціальних заходів у інформаційному просторі через підпорядковані військові частини.
За словами Кошеля, принаймні чотири таких частин розташовані у різних містах, зокрема у Єкатеринбурзі, Хабаровську, Сертолово та Ростові-на-Дону. Їхнім закритим найменуванням є Центр військової зарубіжної інформації та комунікацій. Повна структура управління російськими військами ІПСО може мати ось такий вигляд.
А ще вище, і це найголовніше в контексті саме пропагандистської роботи, знаходиться одіозний чиновник Олексій Громов. Хто він та чому такий важливий, дивись просто зараз у проєкті «Під маскою пропаганди»:
Loading...
Читай також:
- Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
- Істерика та вереск ведучих рф відключають логічне мислення глядача: цей метод називається «надмірні емоції»
- Тваринні інстинкти: експеримент «Роби зі мною, що хочеш» демонструє темну сторону людської природи