Історія виникнення терміну «пропаганда» захована у Ватикані: як з поширення віри вона еволюціонувала у зброю?

Під маскою пропаганди

Пропаганда виявилася потужним інструментом управління свідомістю людей…

Термін «пропаганда», що з латини перекладається як «підлягає розповсюдженню» з'явився у 1662 році. У XVII столітті Ватикан створив спеціальний відділ «Конгрегації пропаганди» з метою поширення католицької віри.

«Традиційна католицька церква фактично помирала. На початку, коли з'явилося саме слово «пропаганда», воно не несло негативних конотацій», - розповів доктор філософських наук, професор та релігієзнавець Юрій Чорноморець.

У період наполеонівських війн пропаганда отримала агресивне забарвлення. За словами професора, вперше це було використано під час наполеонівської війни в Іспанії:

«Католицькі священники почали проповідувати, що Наполеон, якщо не сам Антихрист, то предтеча Антихриста і що усім іспанцям потрібно воювати проти нього».

Проте найбільший вплив пропаганда отримала під час Першої світової війни. Індустріальний розвиток систематизував її методи, викликаючи шалену ненависть у солдатів до ворога та мотивацію продовжувати воювати.

Після війни політичний популізм став основним елементом пропаганди. Старі уряди отримували критику, а на їхнє місце приходили ветерани та маніпулятори, які грали на страхах і невдоволенні суспільства. У результаті виникла одна з найбільших імперій зла – комуністична росія.

Пропаганда виявилася потужним інструментом управління свідомістю людей. Вона змінювала хід історії, що робить і сьогодні.

Які відомі особистості, щ змінювали хід світової історії, використовували пропаганду у своїх цілях? Ця інформація вас здивує! Більше подробиць – у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Loading...

Дивись прем’єрні випуски проєкту «Під маскою пропаганди» щопонеділка, о 16:00 на 2+2!

Читай також:

Новини

Всі новини
Людина, яка слухає його, спершу почувається приниженою, а потім …
Кремлівські пропагандисти вміло маніпулюють розумом своїх людей…
70% російського прокату складають фільми, що популяризують насилля…
У музеї пропаганди зберігаються приклади, як злочинний режим намагався приховати правду…
Дивитись більше