Жіноча статуетка, віком 8 000 років: в турецькому кургані знайшли загадковий артефакт

Цей предмет може бути ритуальним…

В результаті археологічних розкопок на кургані Улучак, що розташований в районі Кемальпаша в Ізмірі, була знайдена жіноча статуетка, яка має вік близько 8 тисяч років. Як повідомляє турецьке видання cumhuriyet, вона виготовлена з глини і привернула увагу науковців через свою унікальність.

Професор доктор Озлем Чевік, керівник розкопок і викладач кафедри протоісторії та близькосхідної археології Тракійського університету, зазначив, що рот на цій статуетці позначений, що є рідкісним явищем для такого роду артефактів. Зазвичай на подібних фігурах виділяються очі та ніс, однак у цьому випадку рот позначений у вигляді отвору, що може свідчити про його важливість.

Курган Улучак, якому вже 8 850 років, є найстарішим поселенням в Ізмірі і одним із перших сільських поселень Західної Анатолії, що робить його надзвичайно важливим для розуміння процесу неолітизації регіону.

За словами професора Чевіка, поселення в Улучак було заселене безперервно протягом 1 150 років, що охоплює 45-50 поколінь. Жіноча статуетку, яку знайшли цьогоріч, стала шостою повністю збереженою фігурою на цьому місці. Зазначається, що її розмір складає 8-10 сантиметрів, і вона легко поміщається в руку.

Археологи припускають, що ця статуетка могла виконувати ритуальну функцію або символізувати важливу особу в громаді. Схожі фігури знаходять у різних місцях: всередині будинків, біля печей, або закопаними під дверними порогами. Особливий акцент робиться на отворі на шиї фігури, що свідчить про можливість її використання як прикраси.

Читай також:

Усі фото: cumhuriyet