Вчора на півночі частково визнаного Косова місцеві серби почали будувати барикади, протестуючи проти рішення Приштини про перереєстрацію транспортних засобів та ідентифікаційних карток.
Нагадаємо, що угода між Сербією та Косовом передбачає тимчасове – терміном на 5 років, використання мешканцями півночі Косова нейтральних документів та номерних знаків.
Попри те, що перехідний період вже давно завершився, всі спроби примусити косовських сербів перейти на національні документи лише викликали масові протести. Цього разу Косово має намір добитися свого – від 1 серпня нейтральні документи та автомобільні знаки втрачають чинність.
Сербія бере активну участь у цьому конфлікті, підтримуючи косовських сербів. В партії президента Сербії заговорили про «денацифікацію Балкан».
Чому це важливо для України?
Напад сербів означатиме виклик миротворцям KFOR, а відповідно – оголошення війні НАТО. Президент Сербії Александр Вучич — корупціонер, який обмежує свободу слова та демократію у країні. Він відкритий друг путіна, прихильник «рускава міра», який багато допомагає росії уникати санкцій.
«Місія НАТО в Косові, KFOR, заявила, що готова втрутитися, якщо стабільність країни опиниться під загрозою» - з прес-релізу НАТО.
KFOR (англ. Kosovo Force) – міжнародні сили під керівництвом НАТО, відповідальні за забезпечення стабільності в Косові. Сили KFOR були створені відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН №1244 та вступили до Косова 12 червня 1999 року.
Читайте также: