Загадки давнього Єгипту: знайдено першу астрономічну обсерваторію VI століття до н.е.

Вона являє собою величезну споруду з Г-подібним центральним залом та…

Єгипетська археологічна місія здійснила значне відкриття, виявивши першу та найбільшу астрономічну обсерваторію VI століття до нашої ери. Як повідомило видання Ahram Online, вона була знайдена на території храму Буто, який розташований на археологічній ділянці Тель-ель-Фараїн у губернаторстві Кафр-ель-Шейх. Ця дивовижна споруда, зведена з глиняної цегли, використовувалася для відстеження руху Сонця та зірок, що свідчить про передові знання стародавніх єгиптян у сфері астрономії.

Мохамед Ісмаїл Халед, генеральний секретар Вищої ради старожитностей, зазначив, що це відкриття підкреслює здатність єгиптян точно визначати сонячний календар і обирати важливі релігійні та сільськогосподарські дати. Крім того, структура обсерваторії дає уявлення про складні методи, які стародавні єгиптяни використовували, застосовуючи прості інструменти. Одним з ключових відкриттів став рідкісний похилий кам’яний сонячний годинник, який, можливо, служив для вимірювання часу в сонячні дні. Також були знайдені залишки великої будівлі з глинобитної цегли, що вважається найбільшою у своєму роді в той період.

Обсерваторія являє собою величезну споруду з Г-подібним центральним залом та великою стіною з глиняної цегли, яка нагадує знакові пілони давньоєгипетських храмів. Крім того, було виявлено кілька складських приміщень, які, ймовірно, використовувалися для зберігання ритуальних предметів.

Керівник сектору давньоєгипетських старожитностей Айман Ашмаві розповів, що місія також виявила кілька артефактів, серед яких — статуя часів 26-ї династії, інструмент для вимірювання меркхет, а також різні релігійні предмети та кераміку, що свідчать про повсякденне життя і ритуали того часу.

Читай також: