Як росія роками впроваджувала у кіно пропаганду проти українців

Підготовка до вторгнення розпочалася задовго по всіх напрямках...

Роками російський кінематограф пропагував мілітаризм та програмував глядача на ненависть до інших народів. Саме кіно стало плацдармом для інформаційної війни проти України, активна фаза якої розпочалася з 2014 року.

Роками російські режисери та сценаристи створювали у голові вітчизняного глядача образ українців – смішних та потішних. У фільмах і серіалах вони виконували або комедійну роль, або другорядну, на тлі якої головний герой, росіянин, виглядав більш солідним і серйозним. Няня Віка з «Моєї прекрасної няні», прапорщик Шматко з «Солдат» та багато інших займали цю принизливу нішу.

Протилежністю такого безглуздого, але позитивного персонажа виступав інший образ українців – «націоналістів-бандерівців». Таким героям нагадувалося «все, про що болить російська душа»: від Криму до колабораціонізму у Другій світовій війні. Подібним антагоністам, наприклад, протистоять головні герої культового в росії «Брата-2» Балабанова. Також показовий епізод – відмова від служби в українському флоті колишніх радянських військовослужбовців у фільмі «72 метри».

Детальніше про українців у російському кінематографі – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Читайте також: