Як підігрів сидіння шкодить здоров'ю водія

Безпліддя, ріст пухлин та розвиток запалень! Як все це можна пзаробити у власному авто – розбиралася редакція 2+2.

  • Нещасні сперматозоїди

Німецький уролог Герберт Шперлінг б’є на сполох: підігрів сидіння підіймає температуру в області статевих чоловічих органів на 4 градуси від норми. Вона досягає аж 38 градусів. Дослідження вчених попереджають: так можна лишитися безплідним. Річ у тім, що при даній температурі сперматозоїди стають млявими й безсилими, щоб зробити свою надважливу справу. Для відновлення нормальної функції чоловіку знадобиться близько трьох місяців.


  • Ріст пухлин

Якщо в організмі водія чи пасажира є доброякісна чи злоякісна пухлина – пдігрів сидінь протипоказано навіть при лютому морозі. Зовсім байдуже, де саме знаходиться утворення. При вигріванні пухлина росте. І ніхто не знає, в який момент з доброякісної вона може перетворитися в небезпечну. Щоб поберегти себе – треба уникати теплих сидінь. Краще вдягнути утеплені штани й бути спокійним за власне життя.

  • Запальні процеси

В нашому організмі є фагоцити. Це клітини імунної системи. Вони боряться з вірусами та бактеріями. Але якщо наше тіло систематично вигрівати сидіннями в авто – робота цих клітин пригнічується. В зимово-весняний період погода зовсім непередбачувана. Хочеться стрибнути в машину й швидше увімкнути підігрів. Але так ви робите собі лише гірше – тіло гріється, а віруси й бактерії атакують його. Бо імунна система тане під дією тепла й не в силах протидіяти хворобам та запальним процесам.

  • Перепад температур

В авто, як вдома: затишно та тепло. Потрібний клімат-контроль та температура. Інколи водій втрачає відчуття реальної погоди за вікном і вистрибує з авто розігрітий і без верхнього одягу. Результат – охолодження нирок або простуда.

Але не будемо категоричні й згадаємо користь від теплих сидінь:

  • профілактика простатиту, артрозу та проблем зі спиною;
  • профілактика ниркових та хворб сечовивідних систем.

Як бачите, від теплих сидінь є і користь! Тому вмикайте тепло, але дотримуйтеся кількох правил:

  • Знімайте верхній одяг. Це врятує ваше тіло від парникового ефекту. До того ж – за результатами автомобільних краш-тестів доведено: відсутність верхнього одягу в рази посилює дію паска безпеки.
  • Не проводьте з підігрівом більше 4 годин на добу.

Цікаво:
вперше підігрів сидіння з’явився в Швеції в автомобілях марки SAAB. Все просто: в скандинавських країнах дуже холодні зими, тому автоконцерн потурбувався про водіїв і розробив таку функцію. Сучасні аувтомобілі можуть розігрітися до потрібної вам температури за 1-2 хвилини.


 Приємного керування й міцного здоров’я! 


Серранія-Ла-Ліндоса в Колумбії – це справжня сенсація, прихована серед мальовничих ландшафтів.
29042025
Сьогодні, 29 квітня 2025 року, валютний ринок України демонструє незначні коливання основних валют порівняно з попереднім днем. 
29042025
Вже настала весна, і з кожним днем погода стає все теплішою, а це означає одне — час готувати шашлики!
29042025
В Instagram обидва боксери вже розігрівають атмосферу перед головною подією літа…