Як перестати хропіти

freepik.com

Чому ми хропимо і як цього позбутися – читайте у нашому новому матеріалі

За статистикою, уві сні хропить кожен третій чоловік і кожна п’ята жінка. Хропіння – це не хвороба і не патологія. Але воно і не є нормальним станом людини. Це проблема, із якою треба боротися і розуміти її причини.

Чому ми хропимо

Коли ви не спите, м’язи язика та піднебіння перебувають у тонусі. Як тільки ви засинаєте, вони розслабляються і дихальні шляхи звужуються. Якщо м’язи язика та піднебіння слабкі або замалий розмір нижньої щелепи – під час дихання і виникає звук хропіння.

Ожиріння - другий розповсюджений фактор, що спричиняє хропіння. Жир, що відкладається на шиї, ускладнює дихальний процес під час сну.

Зловживання алкоголем також призводить до хропіння. Але спиртне має непрямий вплив на дихання. Річ у тому, що коли ми випиваємо, м’язи розслабляються – а далі схему ви знаєте. Коли алкоголь виводиться з організму, хропіння припиняється. Але якщо вживати його регулярно – м’язи завжди будуть у стані пониженого тонусу.

Loading...

via GIPHY

Що з цим робити

Якщо у вас є зайва вага – ви знаєте, що робити. Проконсультуйтеся з дієтологом, налагодіть свій раціон, харчуйтеся правильно і регулярно.

З алкоголем те саме: обмежуйте себе у його вживанні. І не пийте спиртне протягом двох годин перед сном.

А от як боротися із низьким тонусом м’язів? Так само, як і м’язи рук, ніг і пресу, м’язи язика і піднебіння можна накачати. Цікаві дослідження показали, що гра на духових інструментах протягом чотирьох місяців щоденно значно зміцнює дихальні м’язи, вчить правильному диханню і позбавляє хропіння тих, хто ним страждав довгий час.

Та якщо з музикою ви на Ви – для вас існує набір вправ, які необхідно виконувати регулярно.

Вправи проти хропіння

1. Дотягніться кінчиком язика до підборіддя. У витягнутому стані затримайтеся на 1-2 секунди і вимовіть звук «и». Виконайте вправу 20 разів.

2. Натисніть язиком на піднебіння і тримайте його у такому стані 30 секунд. Повторіть вправу 10 разів.

3. Не відкриваючи рота, виконуйте рухи нижньою щелепою вперед і назад. Зробіть 20 повторювань.

4. Трохи відкрийте рота і виконуйте нижньою щелепою кругові рухи – 10 разів за часовою стрілкою і 10 разів у зворотному напрямку.

5. Затисніть зубами дерев’яну чи пластикову паличку, олівець або ручку і тримайте так протягом 3 хвилин.

Виконуйте ці вправи щодня перед сном – і за два місяці помітите результат.