Війна очима гвардійки Ніни: якою є історія жінки з обкладинки та про що вона просить українців

Про нове життю з 24 лютого…

Її звати Ніна. До 23 лютого цю дівчину знали чи не у кожній військовій частині Національної гвардії. Її світлини прикрашали білборди в українських містах, а ще дівчина була обличчям магазину «Мілітарист».

Більше того, телеканали наперебій приїздили знімати красуню у гвардійському однострої. Упродовж останніх років активна гвардійка, окрім захисту України, створювала мотиваційний контент, викладаючи його у своїх соціальних сторінках. Вона наполегливо виконувала непрості нормативи, щоранку бігала до військового містечка, де несла службу, демонструвала влучність зі стрільби з пістолета. Водночас на службі жінка була справедливим, але вимогливим інструктором Нацгвардії.

Проте їй, як і іншим військовозобов’язаним, довелося вчитися новому життю з 24 лютого.

«Як і всі інші я прокинулася о п'ятій ранку від вибухів, мама вийшла з балкона і сказала «Ніна, почалося»… О 6 ранку я вже їхала у свою військову частину, до останнього не вірила, що почалася та сама війна, але коли побачила як палає моє військове містечко – я усвідомила, що сталося. У пітьмі ми з побратимами зібрали речі, які вціліли та пішли в ліс, а далі на нас чекали місяці, як один довгий день, який досі не закінчився…», – згадує Ніна

Удома Ніна не була місяць. Проте, зізнається, що це не найгірше...Адже, чи не щодня вона дізнається про втрати знайомих із фронту і так само, як мільйони українців, намагається знаходити сили для відчайдушної боротьби за Україну.

Коли подзвонив брат і сказав: «Ніна, зараз у мене буде спекотно і все може бути». Уже тоді його інтонація дали мені зрозуміти, що справи кепські... Адже наді мною теж літали гвинтокрили, але боялася я не за нас з братом, а за маму, яка в один день може втратити своїх дітей, і навряд чи вона б пережила це горе»

Якщо говорити про те, як змінилося її життя – то тут все як в інших військових.

«Тимчасово я живу не вдома, а де прийдеться, харчуюся тим, що є, а поряд завжди побратими та посестри. Найбільше сьогодні додає сил почуття гумору та спілкування з ними. Адже, зараз дуже важливо не нагнітати ситуацію і якомога довше тримати себе зібрано й у бойовому настрої. Світогляд мій, до речі, не змінився, бо морально я давно була готова до війни. Бути військовою – це захищати й воювати, не дивлячись на час і місце, а оскільки у мене вже 10 років військового досвіду – то у мене було достатньо часу сформуватися як воїн» – розповідає гвардійка.

Також, Ніна просить українців згадувати мирні часи та не втрачати сил повернути їх якомога швидше. Більш витривалих – підтримувати тих, хто у розпачі, не сваритися, не мірятися перемогами, а з гордістю усвідомлювати всі успіхи України та її красиве майбутнє після перемоги.

За інформацією Національної гвардії України

Читай також:

Німецька Демократична Республіка (НДР), або Східна Німеччина, на папері була незалежною державою. Але насправді кремль почувався там абсолютним господарем.
08072025
Нагадали водіям перевіряти пасажирів перед виїздом, адже штраф можуть виписати навіть за порушення на задньому сидінні.
08072025
На перший погляд — звичайна крижана сосулька...