Вимерлий вид стародавньої людини: на Землі багато тисяч років тому могли жити маленькі «хоббіти»

Історія людства дуже складна, цікава та захоплююча…

Дивлячись на те, що довелося пережити нашим давнім предкам, мимоволі ставиш собі питання, чи вижили б в таких умовах сучасні люди, не володіючи певними знаннями та навичками. Голод, хижі звірі, хвороби… У ті часи гинуло дуже багато людей. Наприклад, як вважають вчені, приблизно 80 000 років тому відбулося значне скорочення людської популяції. Науковці досі не зовсім впевнені, що сталося, але вони знають, що щось таки відбулося, пише видання Exploredplanet. Деякі припускають, що сталося потужне виверження вулкана, яке засипало небо попелом, закриваючи сонце.

Дослідники вважають, що частинки попелу блокували сонячне тепло протягом багатьох років, що призвело до низьких температур та серйозно вплинуло на життя людей і зростання населення в цей час на Землі.

Рак був проблемою

Цікаво і те, що рак кісток був виявлений у кількох останках ранніх видів людини Homo Kanamensis. Один із останків був виявлений у Кенії провідним палеоантропологом Луїсом Лікі, який з подивом знайшов гулю біля лівої пухлини на щелепі. Це відкриття довело, що хоча більшість людей може припустити, що рак — сучасна хвороба, яка виникла після того, як людство стало цивілізованим, насправді це не так. Ця хвороба вражає людей набагато довше.

Відкриття «Хоббітів»

«Хоббіт» або «Людина Флорес» — це прізвисько, дане маленькому скелету, знайденому на індонезійському острові Флорес у 2003 році. Наразі останки є предметом інтенсивних досліджень, щоб визначити, чи може ця особина бути вимерлим видом, який відрізняється від сучасних людей.

Людина мала близько 3 футів і 7 дюймів у висоту і, як вважають вчені, жила приблизно 60-100 тисяч років тому. Навколо останків також були знайдені кам'яні знаряддя.

Вони пережили зміну клімату

Приблизно 11 тисяч років тому клімат різко змінився, що становило серйозну загрозу для ранніх людей того часу, особливо для тих, хто проживав на території сучасної північно-східної Англії. Щоб вижити, їм довелося серйозно змінити спосіб життя, аби побороти холод. Однак дослідники виявили, що багато груп вирішили звикнути до нового клімату, а не переїхати в інше місце. Це можна побачити в тому, як вони будували свої домівки, харчувалися та використовували інструменти.

Читайте також:

Фото: pexels

На початку 2022 року наші захисники могли лише мріяти про такі технології… 
20122024
Все почалося з того, що уважний домовласник помітив кілька незвичайних предметів …
19122024
Китай зробив ще один крок у своїй масштабній програмі боротьби з опустелюванням.