Викинути з голови: вчені навчилися стирати пам'ять людині

Знищення неприємних спогадів у майбутньому полегшить лікування пацієнтів з важкими психічними розладами.

Нейробіологи з Німеччини, Нідерландів і Великобританії в рамках масштабного дослідження прийшли до висновку, що в головному мозку людини знаходяться окремі зони, що відповідають за знищення деяких спогадів. Про це повідомляє Current Biology.

Вчені проаналізували процес, який відбувається у мозку людини, коли вона хоче забути щось свідомо, і з'ясували, що його механіку забезпечує активність префронтальної кори і гіпокампу.

При свідомій спробі забути певну подія або інформацію у відділах головного мозку виникає особливий вид активності, що відповідає за фізіологічний процес "забування" певних даних. При цьому процес свідомого "забування" слів, квітів і навіть запахів формується в префронтальної корі, після чого переміщається в гіпокамп, який раніше був відомий як центр пам'яті.

"У минулому столітті дослідження пам'яті зосереджувалося, в першу чергу, на розумінні того, як можна успішно запам'ятати інформацію, однак забуття має вирішальне значення для емоційного благополуччя", – переконані науковці.

Вчені прийшли до висновку, що стимуляція відділів головного мозку може призводити до штучних провалів пам'яті, що в майбутньому може зіграти на руку сучасній психіатрії. На думку дослідників, фізіотерапія за допомогою струму низької інтенсивності допоможе мозку "стерти" зі спогадів участь у війнах, сімейні конфлікти і проблеми, пов'язані з кар'єрою, що полегшить лікування пацієнтів з важкими психічними розладами.

Дослідження добровільного забуття може стати основою потенційної нової терапії посттравматичного стресового розладу.

03072025
Події на світовому ринку знову вплинули на наш гаманець.  
03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...
03072025
Зірки, супутники, астероїди... Наше космічне сусідство постійно підкидає сюрпризи. Іноді ці сюрпризи бувають трохи... бентежними. 
Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.
Для багатьох українців Холодний Яр – легенда, оповита духом нескореності та героїзму.