Венера – жива: дослідники знайшли на «мертвій» планеті активний вулкан

На знімках, зроблених з інтервалом у 8 місяців, видно кругле жерло вулкана…

Дослідники сотні років вважали, що Венера мертва планета і на її поверхні нічого не відбувається, як і всередині. Задушена смогом сірчаної кислоти та обпалена температурами, достатньо високими, щоб розплавити свинець, значилося, що планета покрита товстою застійною оболонкою кори і не змінена активними рифтами чи вулканами. Проте, як виявилося, це твердження було помилковим. Про що було опубліковано в Science і розказано на місячній і планетарній науковій конференції.

Космічним кораблем NASA Magellan, який обертався навколо Венери і використовував радар, щоб вдивлятися крізь густі хмари, і зробив знімки. Дослідивши їх науковці змогли висунути думку, що на Венері є активний вулкан.

«Ми можемо виключити, що ця планета вмирає», - каже планетолог з Університету Аляски, Фербенкс Роберт Геррік, який керував дослідженням.

На знімках, зроблених з інтервалом у 8 місяців, видно кругле жерло вулкана, або кальдеру, яка різко зростає під час раптового обвалу. На Землі такі колапси відбуваються, коли магма, яка підтримувала кальдеру, виходить або стікає, як це сталося під час виверження вулкана Кілауеа на Гаваях у 2018 році. 

Це відкриття робить Венеру лише третім планетарним тілом у Сонячній системі з активними вулканами магми, включаючи Землю та Іо, вогненний супутник Юпітера. Крім того, нові факти допоможуть вченим зрозуміти, як Венера втрачає своє внутрішнє тепло та розвивається.

Читайте також: