Вчені виявили потенційний антибіотик у людському носі: перспективи для майбутнього лікування інфекцій

Але це не привід колупатися в носі…

Існує зростаюча загроза для суспільства у вигляді інфекцій, стійких до наявних антибіотиків. У новому дослідженні, опублікованому в Nature Microbiology, вчені з Тюбінгенського університету виявили, що епіфадин, який виробляється бактерією, зазвичай присутньою в нашому носі, може мати потужний антибактеріальний ефект. Про це повідомило видання iflscience.

Стійкість до антибіотиків стало серйозною проблемою, і виявлення нових ліків стає крайньою необхідністю. S. epidermidis веде боротьбу з іншими бактеріями в організмі, виробляючи епіфадин для висунення конкурентів. Особливо цікавим є той факт, що епіфадин виявив високу ефективність у знищенні Staphylococcus aureus, включаючи MRSA – вид бактерії, відомий своєю стійкістю до багатьох антибіотиків.

Хоча хімічна структура епіфадину є нестабільною, що ускладнює його виділення та аналіз, це може стати перевагою при лікуванні. Його короткий термін дії дозволяє уникнути багаторазового впливу на мікробіом тіла, порівняно з антибіотиками широкого спектру.

Подальші дослідження планують вивчити вплив різних елементів структури епіфадину та розробити стабільніші аналоги. Вчені вважають, що знайдений епіфадин відкриває нові можливості для розробки ефективних антибіотиків, які можуть бути ключем до подолання розповсюдження мультирезистентних інфекцій.

«Розробка нових антибіотиків застопорилася десятиліттями. Але вони нам потрібні більше, ніж будь-коли, тому що в останні роки ми зареєстрували стрімке зростання мультирезистентних інфекцій у всьому світі», - підкреслює мікробіолог та автор дослідження Андреас Пешель.

Відкриття епіфадину відзначає важливий крок у напрямку розробки нових інструментів для боротьби з інфекціями, що відзначається надзвичайною актуальністю в сучасному світі.

Читай також:

07072025
На нас чекають як палюча спека, так і довгоочікувані дощі.
Загадкові смерті, примарні попередження та стародавні прокляття – ці теми завжди вабили уяву людства. 
Уяви собі країну, де молитва до Бога та магічний ритуал можуть відбутись в один і той самий день…
Як не дивно, досі точаться суперечки про правильність розташування кольорів на нашому стягу.
05072025
Ця розробка може дати початок цілому поколінню гнучких гаджетів – від медичних імплантатів до роботів-трансформерів.