Міжнародна команда дослідників (США, Іспанія) заявила про те, що відкрила нову планету з кодовою назвою GJ 3512b. Вона «проживає» на відстані близько 30 світлових років від Землі.
Втім, якщо вірити сучасним уявленням про формування планет в сонячній системі та за її межами, це небесне тіло не може бути реальним.
Знахідка піддає сумнівам усі попередні теорії, адже гігант з такою масою не повинен знаходитися на орбіті своєї зірки – червоного карлика, який у п'ять разів менший і в 50 разів менш яскравий від Сонця.
Фото: unibe.ch
Отож наукова модель акреції, яку використовували для пояснення того, як утворюються планети в нашій галактиці, відтепер дуже хитка.
До прикладу, маса Сонця приблизно в 333 000 разів більша за земну, а GJ 3512b важить всього у 250-270 разів менше, аніж його світило. За словами одного з авторів досліджень, навколо таких зірок мають бути тільки планети розміром із Землю, або ще більш масивні суперземлі.
Фото: ESO/M. Kornmesser/Nick Risinger
Зірки з невеликою масою, такі як червоні карлики, повинні мати протопланетні диски з малою масою, в яких менше матеріалу для утворення газових гігантів.
«Але з GJ 3512b ми маємо дивовижний приклад планети, яка могла з'явитися з нестійкого диска навколо зірки з дуже малою масою. Це відкриття свідчить, що ми повинні переглянути наші моделі», – додав науковець.
Фото: unsplash.com
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- 5 наукових доказів того, що життя після смерті існує
- Француженка знайшла на кухні шедевр, який оцінюють в понад 5 мільйонів євро
- Прорив у медицині: Вчені створили ниткоподібного робота (відео)
- У гробниці Тутанхамона знайшли перстень із зображенням невідомої істоти
- Знайдено корабель, на якому Джеймс Кук відкрив Австралію