Вчені обрали найкращі проекти колонізації Місяця

Журнал Eleven підвів підсумки міжнародного конкурсу Moontopia на кращий проект першої самодостатньою місячної колонії, призначеної для життя, роботи, досліджень та космічного туризму. Компетентне журі з сотень надісланих проектів виділило 9 кращих.

До участі у конкурсі запрошувалися дизайнери, вчені, архітектори, художники і всі бажаючі з різних професійних сфер. Організатори не накладали строгих обмежень на формат і зміст проекту. Авторитетне журі, до складу якого увійшли в числі інших співробітники NASA, переглянуло понад сотні робіт і визначилося з проектом-переможцем Moontopia. Про це повідомляє naked-science.

Переможець: «Тестова лабораторія» 

Моніка Ліпіньський, Лаура Надін Олівер і Ліз Огун.

Проект передбачає поступове заселення Місяця за допомогою 3D-друку і легкозбірних конструкцій. На початкових стадіях проекту астронавтам належить зібрати орігаміподобні структури з вуглецевого волокна. Надалі, з розширенням бази, можлива організація космічного туризму.


2 місце: Momentum Virium 

Автори: Серджіо Біанкі, Джонгхак Кім, Симон Фракасса, Алехандро Джордже Веласко Рамірес.

Проект передбачає будівництво станції, за допомогою якої було б можливо досліджувати Місяць і добувати корисні ресурси без заподіяння шкоди супутнику Землі. Всі споруди пропонується зводити не на поверхні небесного тіла, а на його орбіті. З Місяцем станцію буде з'єднувати ліфт.


Переможець номінації "Народний вибір": Modulpia 

Автори: Алессандро Джорджі, Кай Фенг, Сюян Пан, Естебан Аналуіза.

Даний проект був визнаний кращим за підсумками онлайн-голосування. Розробники Modulpia пропонують зводити будинки з модульних конструкцій. Першим будівлею на Місяці повинен стати завод з виробництва модулів, завдяки яким в подальшому будуть збудовані науково-дослідні лабораторії і житло для вчених.


Заохочувальний приз: «Платинове місто» 

Автор: Шон Томас Аллен.

Проект Шона Томаса Аллена передбачає будівництво на Місяці житла для 3 тисяч людей. Чим місячні городяни будуть займатися? Видобувати корисні копалини і розвивати космічний туризм.


Заохочувальний приз: "Догори дригом" 

Автори: Райан Тунг Вой Ін, Хо Вин Цит Терезина, Джошуа Хо.

Ще один заохочувальний приз дістався групі архітекторів з Гонконгу, які розробили проект, в рамках якого на Місяці передбачається будівництво «перевернутої» колонії-випробувального полігону для накопичення досвіду і ресурсів для подальшої колонізації Марса.


Заохочувальний приз: «Лоно» 

Автори: Прапатсорн Суккасет, Саран Чамрункул.

Розробники даного проекту, дизайнери з Індонезії, бачать Місяць ідеальним місцем для споглядання космічних пейзажів. Тому люди тут живуть не в будинках, а в бульбашках.


Заохочувальний приз: «Місячне око» 

Автори: Ілінг Чу, Яо Дінг, Ян-Фей Цзян, Хуей Тян.

Проект китайської команди архітекторів під назвою «Місячне око» також отримав заохочувальний приз. Його автори пропонують будівництво колоній в місячних кратерах, які б накривалися спеціальними чохлами для захисту від астероїдів.


Заохочувальний приз: «Місячний оазис» 

Автор: Едвард Чию.

Ймовірно, єдиною причиною, по якій проект малазійського архітектора не зайняв перше місце, є те, що його реалізація можлива лише в 2110 році – через 140 років після першої висадки людини на Місяць. Головним акцентом автор робить розвиток зелених ландшафтів на земному супутнику.


Заохочувальний приз: «Аеросфера» 

Автор: Стефані Стірс.

Проект Стефані Стірс має на увазі створення на Місяці багатого туристичного кластера, клієнти якого зможуть спробувати на собі можливості нетрадиційної медицини.

15012025
Один із найяскравіших чемпіонів суперважкої ваги Тайсон Ф'юрі оголосив про завершення своєї професійної кар'єри...
Одного разу в Ірландії до багатого фермера прийшли жебраки…
Фантастично довге життя без старіння для людства поки лише мрія…
Найвідоміший будинок в Атлантик-Сіті зовсім не хмарочос, а звичайна двоповерхівка…