В найглибшій частині новонародженої зоряної системи знайшли перші докази наявності води

Для вивчення астрономи використовували космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST)…

Планетарна система PDS 70, яка розташована на відстані 400 світлових років від Землі, стала об'єктом неймовірно цікавих досліджень астрономів. Для вивчення процесу формування на ній скелястих планет, вони використовували космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST), що дозволило зазирнути глибше в систему, пише Iflscience. І внутрішні частини планетарного диска PDS 70 не розчарували дослідників: вони виявили водяну пару всередині пилового скелястого диска. Цілком неймовірно, що при температурі 330 °C (626 °F) вода може зберігатися в регіоні, схожому на той, де розташовані Меркурій, Венера, Земля та Марс у нашій Сонячній системі.

Провідний автор дослідження, доктор Джулія Перотті з Інституту астрономії Макса Планка, зазначає, що це відкриття може стати доказом того, що вода відіграє важливу роль в процесі формування скелястих планет і може бути доступною вже на початку їхнього становлення.

Планетарний диск PDS 70 є одним з найдавніших доступних дисків для досліджень – його вік становить 5,4 мільйона років. Доктор Томас Хеннінг, директор і співавтор дослідження з Інституту астрономії Макса Планка, вказує, що відкриття водяної пари в цьому планетарному диску допоможе зрозуміти процеси, які відбуваються при формуванні скелястих планет, аналогічних Землі. Майбутні дослідження покажуть, чи є наявність води винятком, чи ж вода є звичайним компонентом планетарних дисків.

Тепер астрономи мають завдання пояснити, чому саме на цьому диску присутня вода, особливо з урахуванням того, що вона легко розпадається ультрафіолетовим світлом новонародженої зірки. Дослідники розглядають кілька сценаріїв, включаючи те, що туманність, з якої формувалася зоряна система, була багата водою, і частина її вижила, захищена газом і пилом. Інший варіант полягає у тому, що вода утворилася на зовнішньому диску, за двома підтвердженими планетами, і потім текла всередину, де лід перетворився на водяну пару.

Читайте також:

Фото: MPIA