В Мумбаі заборонили пластикові пакети та пляшки

Мумбаї став найбільшим індійським містом, де заборонили одноразове використання пластмаси. Мешканців чекають штрафи у розмірі до 25 000 рупій (9386гривень) та три місяці в'язниці.

Інспекторів у темно-синіх куртках розставили по всьому місту на постійні караули, щоб ловити підприємства або жителів, що використовують пластикові пакети. Штрафи вже встигли виписати кільком підприємствам, як повідомляється, включаючи McDonald's та Starbucks, зокрема. Про це пише theguardian.

Для сьогоднішньої ситуації із забрудненням – це правильний крок, але для людей це велика проблема. Люди тут носять у пластикових пакетах все.

Каммаш Мохан Чудхарі, житель Мумбаї

Люди поступово переходять на еко-торби та паперові пакети. М’ясо на ринку, наприклад, завертають у газети.

Нещодавно в Індії відбувся Всесвітній день навколишнього середовища, який цього року зосередився на епідемії пластикових відходів. З 1950 року в навколишнє середовище було скинуто близько 6,3 млрд. тонн пластмаси, більшість відходів так і лежатиме протягом найближчих 450 років.

Індія використовує пластику менше половини світового середнього показника: близько 11 кг на рік на душу населення порівняно з 109 кг у США. За даними дослідження 2015 року, Індія має однин із найвищих показників у світі за темпом засмічення пластиковими відходами. Пластикові обгортки, чашки і пакети є звичайним явищем на вулицях індійських міст і пляжів, і становлять частину звалищ розміром з гори на околицях великих мегаполісів, таких як Делі.

Більше цікавого читатйе на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.