У мозок пташки «завантажили» спогади

unsplash.com

Вчені планують застосувати подібну практику і на людях.

Американським вченим з Південно-західного медичного центру Техаського університету на чолі з нейробіологом Тоддом Робертсом вдалося «завантажити» спогади в мозок птахів. Дослідникам вдалося  «налаштувати» зв’язок між двома областями мозку птахів: вищим вокальним центром і ніподалліумом, у який ввели світлочутливу речовину. Завдяки такому кодуванню пташенята вивчили пісні без допомоги дорослих птахів.

Вчені активували нейронний ланцюг, застосувавши методику відстеження та контролю активності мозку за допомогою світла. В експерименті фахівці використовували зебрових амадин, оскільки їхній механізм розвитку мовлення подібний з людським. Цікаво, що довжина співу була такою ж, як і тривалість впливу на тварин світлом.

Фото: unsplash.com

«Ми знайшли області мозку, що кодують спогади про поведінкові цілі. Це ті спогади, які керують нами, коли людина прагне імітувати що-небудь – від мови до навчання грі на фортепіано. Отримані результати дозволили впровадити ці спогади в мозок птахів і контролювати процес їх навчання пісень», – зазначив автор дослідження Тодд Робертс.

У майбутньому вчені сподіваються застосувати схожі методики на мовні центри в людському мозку. Це полегшить життя людям із аутизмом або вадами розвитку нервової системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  1. Вчені відтворили зовнішність жінки-вікінга
  2. Вчені навчили пацюків керувати авто (відео)
  3. Вчені знайшли точне місце зародження людства