У Делі збираються побудувати 100-метрові вежі для очищення повітря

Архітектурна фірма з Дубая запропонувала вирішити проблему забруднення повітря в Нью-Делі за допомогою гігантських футуристичних веж-фільтрів.

За даними ВООЗ, повітря в столиці Індії – найбрудніше в світі. Вагомий внесок в якість повітря вносять електростанції, що працюють в межах міста; вихлопні гази старих автомобілів, що працюють на дизельному паливі; промислові викиди; пил масштабних будівництв. Про це повідомляє Вокруг Света.

Цього року пожежі в околицях столиці багаторазово підсилили і без того велику проблему – на кілька довгих тижнів Делі вкрив токсичний зміг. Зміст твердих частинок в повітрі перевищила допустимі норми 40 разів.

Проект The Smog, розроблений архітекторами бюро Znera Space, пропонує для очищення повітря встановити 100-метрові вежі-фільтри. Їх будуть з'єднувати повітряні мости, що з'єднують систему гігантських фільтрів в величезні стільники. Вежі працюють на водневому паливі, для виробництва якого використовують енергію сонячних батарей.

Розробники стверджують: одна така башта щодня може очищати понад 3,2 мільйона кубометрів повітря. А тверді вуглецеві частинки, відфільтровані системою, пропонують використовувати у виробництві бетону, графена, добрив і чорнила.

Фото: ZNERA