У когось виникає думка про «проблеми з печінкою», інші пов’язують це з «поганою енергією» або навіть згадують містичні прикмети. І хоча такі припущення мають давнє коріння, насправді пояснення набагато простіше — але не менш цікаве.
Як пояснює відомий хімік Гліб Репич, потемніння срібла — це не про хвороби чи передчуття лиха. Це — про хімію. Основна причина — контакт металу з газом сірководнем, який у мікроскопічних кількостях є в повітрі, на шкірі, і навіть утворюється в нашому тілі. У присутності кисню він вступає в реакцію зі сріблом і залишає на прикрасі тоненький шар чорного сульфіду.
Особливо помітно це там, де прикраса щільно прилягає до тіла — як-от у зоні шиї, де є потовиділення. Здається, що срібло «реагує» на людину, але насправді — воно реагує з тим, що на поверхні шкіри або в повітрі навколо нас.
Ще один важливий нюанс — домішки у сріблі. Щоб прикраса була міцною, до неї додають мідь, яка також вступає в хімічні реакції, посилюючи потемніння. Крім того, косметика, парфуми, побутова хімія та вологість теж впливають на процес. Це зовсім не означає, що з людиною щось не так.
Тож, срібло чорніє не тому, що ваше тіло подає тривожний сигнал. І не тому, що з вами щось «не так». Це — закономірна реакція на середовище, контакт зі шкірою, повітрям, вологою чи косметикою. Турбуватися про здоров’я варто тоді, коли про це говорить лікар, а не прикраса. Але навіть така дрібниця — це нагадування про те, як тісно ми пов’язані з навколишнім світом, і як кожен матеріал має свою історію.
Читай також: