Марсохід Curiosity знайшов на Червоній планеті сліди рідкої води: що це – нові можливості для життя? 

Дослідники також змогли визначити розмір озера, яке залишило ці сліди.

Марсохід Curiosity, досліджуючи кратер Гейл, натрапив на сліди хвиль на дні стародавнього озера, пише видання livescience. Ця сенсаційна подія може повністю перевернути наші уявлення про історію Марса та існування на ньому життя.

Вчені вже давно припускали, що колись на Марсі існувала вода. Проте, досі точилися суперечки щодо того, в якій саме формі вона перебувала та як довго зберігалася на поверхні планети. Деякі дослідники вважали, що вся вода на Марсі була скута льодом, інші ж стверджували, що на планеті існували озера та річки.

Знахідка марсохода Curiosity стала вагомим аргументом на користь останньої теорії. Сліди хвиль, які отримали назву «хвильові брижі», могли утворитися лише під впливом рідкої води, що зазнавала впливу вітру. Це означає, що на Марсі існували озера, вода в яких не була вкрита льодом.

NASA/JPL-Caltech/MSSS

За словами Клер Мондро, седиментолога з Каліфорнійського технологічного інституту, «форма брижів могла бути сформована лише під водою, яка була відкрита для атмосфери і на яку впливав вітер». Дослідники також змогли визначити розмір озера, яке залишило ці сліди. За їхніми оцінками, глибина водойми становила менше 2 метрів.

Ця знахідка має величезне значення для розуміння історії Марса та можливості існування на ньому життя. За словами вчених, збільшення часу, протягом якого на Червоній планеті була присутня рідка вода, значно підвищує шанси на те, що там могли зародитися та розвинутися живі організми.

Читай також:

Ми звикли бачити його портрети у шкільних підручниках, але Іван Франко — це не просто сторінка історії. Це постать, що вражає своїм масштабом та впливом, і про яку варто говорити по-новому. 
Історія, міфи та сьогодення переплітаються, створюючи неймовірні сюжети. 
Найкращі пілоти дронів з усього світу злітаються сюди, щоб кинути виклик пекельній трасі, прокладеній у величезній печері.
30062025
Учасниками інклюзивних змагань стали ветерани війни, військовослужбовці, представники силових структур.  
30062025
У сучасному ритмі життя більшість українців пильно стежать не лише за новинами, а й за цифрами у своїх платіжках...