Датою початку Революції Гідності прийнято вважати 21 листопада 2013 року, коли тодішній уряд раптово призупинив підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Українці сприйняли це як зраду європейського курсу та капітуляцію перед москвою. Люди вийшли на Майдан Незалежності в Києві, щоб висловити протест.
Перші акції були мирними, але вже за декілька днів «Беркут» жорстоко розігнав студентів, що стало поштовхом до масових протестів. Тоді Майдан об'єднав мільйони українців із різних регіонів, які вимагали відставки влади та повернення до європейського шляху.
Дії тодішньої влади, включно із силовиками, були керовані з Кремля.
«Такий вплив мав місце, – розповів в проєкті «Загублений світ» начальник департаменту офісу Генерального прокурора Олексій Донський. – Зокрема нами досліджені і доведені факти постійних телефонних контактів, у тому числі і безпосередньо під час розстрілів, між Міністрами внутрішніх справ України та рф. Те ж саме стосується голови СБУ і керівника фсб».
Революція Гідності мала свою страшну ціну – людські життя. Серед загиблих були і наймолодший герой Небесної Сотні, 17-річний Назар Войтович. Студент та активіст Тернопільського Майдану приїхав до Києва попри заборону батьків, але вже за дві години загинув від ворожої кулі. А найстарший – 73-річний Яків Зайко, білорус із Житомира. Батько п’ятьох дітей помер від інфаркту під час наступу «Беркуту». Під час Революції гідності загинуло 104 людини, а загалом постраждали 2 500.
Революція Гідності стала каталізатором змін. Вона не лише прискорила процес реформ в Україні, а й вплинула на весь світ, продемонструвавши, як народ може об'єднатися заради свободи. Українці довели, що здатні відстояти свої права, навіть перед лицем смертельної небезпеки.
І ця думка не може залишити в спокої росію й донині. Пропаганда рф не припиняє поширювати фейки про Революцію Гідності. Зокрема, стверджуючи, що Майдан – це «державний переворот, влаштований масонами», а події в Україні винні у війні, яку розв'язала росія.
Цікаво, що дух Майдану для України не новий. Перший відбувся у 1855 році, коли селяни Київщини та Чернігівщини повстали проти кріпацтва у русі, відомому як Київська козаччина. Їхні зусилля сприяли скасуванню кріпацтва в усій Російській імперії.
Революція Гідності – це боротьба за право бути господарями своєї долі. Її уроки важливі не лише для України, але й для всього світу. Ця боротьба триває і сьогодні, нагадуючи нам, що свобода – це найбільша цінність.
Читай также:
- Лежав у шухляді університету: в США дослідили метеорит, який показав – 742 млн років тому на Марсі була вода
- Україна перемагає у битві за освіту: чому іноземні студенти не залишають країну попри війну?
- Щелепи такі міцні, що здатні розтрощити кістку: черепаха Кантора – невидимий хижак із м’яким панциром