Очевидно, що зараз не найкращий час для зірки путіна: провал так званої «спецоперації» в Україні, втрата довіри електорату, масові протести по всій країні, світова ізоляція та відверта неповага. Однак, незважаючи на раптове зростання протестів проти війни, народне повстання навряд чи найближчим часом покладе край самодержавству в росії. Такі висновки зробили дослідники спецпроекту The Washington Post.
«Одна очевидна можливість, якщо путін помре при виконанні службових обов'язків (за чутками, у нього рак чи хвороба Паркінсона), полягає в тому, що група еліт, яка вважається найближчою до нього, буде правити як хунта. Це – голова ради безпеки микола патрушев; глава російської зовнішньої розвідки сергій наришкін; голова федеральної служби безпеки олександр бортніков. Вони продовжать суть путінської політики», - вважають дослідники.
Правити самостійно ці люди не будуть і, швидше за все, оберуть для кандидатури президента людину, до якої більш дружньо ставляться росіяни, наприклад, мера москви сергія собяніна і автократичний режим, по суті, продовжить своє існування з невеликими змінами.
Однак, у статті американського видання також розглядається й інший варіант розвитку подій, який може статися в росії після смерті диктатора. Це просто інша, можливо, м'якіша форма автократії, яку очолює інша група еліт.
«Це буде група, не заплямована невдачами путіна в Україні. Вона може складатися з незадоволених олігархів, можливо, більше зацікавлених у припиненні воєнних дій шляхом врегулювання, щоб отримати доступ до власності та активів, які вони придбали за останні два десятиліття, які наразі перебувають під санкціями. Але мало підстав вважати, що така група схильна відмовлятися від привілеїв, якими вони користувалися за путінської автократії, на користь більш справедливої ліберальної демократії. Найкращим варіантом за такого сценарію була б менш репресивна форма автократії і, можливо, швидше врегулювання українського конфлікту», - йдеться у статті.
Читайте також: