Предок птахів і рептилій: В Австралії виявили рештки «Залізного дракона»

Розмах його крил становив близько 15 метрів.

У 2017 на сході Австралії палеонтологи знайшли кісти та зуби птерозавра, відомого як «Летюча рептилія». Ба більше, саме він був предком сучасних птахів та рептилій. Два роки дослідники вивчали рештки, вік яких близько 96 мільйонів років. Навіть дали йому назву – Ferrodraco lentoni або «Залізний дракон Лентона».

Вчені припускають, що знайдена тварина належить до виду орнітохейрус, рештки якого раніше знаходили у Бразилії та Англії. До слова, американський палеонтолог Джон Хорнер, консультант голлівудського фільму «Парк Юрського періоду» заявив, що динозаврів можна відродити насправді. Разом з іншими вченими  він планує навчитися змінювати ДНК сучасних птахів і зробити їх генетичний код аналогічний тому, який був у динозаврів.

«Звичайно, птахи є динозаврами. Нам потрібно тільки поправити їх таким чином, щоб вони були більше схожими на динозаврів. У динозаврів були довгі хвости, руки та кисті. В результаті еволюції вони втратили свої кінцівки, а руки і кисті перетворилися на крила. Крім того, форма голови піддалася змінами від велоцираптора до сучасного птахоподібного дзьоба»,  пояснює Хорнер.

Втім, невідомо, чи втілиться його план у реальність – рештки ДНК динозаврів сильно зруйновані й відновити їх майже неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  1. 5 наукових доказів того, що життя після смерті існує
  2. Еволюція чи випадковість: Свині вперше використали знаряддя праці (відео)
  3. Вчені виявили планету, яка не повинна існувати
  4. Француженка знайшла на кухні шедевр, який оцінюють в понад 5 мільйонів євро
  5. Прорив у медицині: Вчені створили ниткоподібного робота (відео)